ćerven

                     
___________________________________________________________________________________________________

Trance for everyone - serfujte na vlnách pozitivní energie 

 Sekce: Další hudba 
 Autor: Redakce

 Datum: 29. června 2012

Uveřejněno kompletní album Trance for everyone (Trance pro každého).

Popis alba:

Album tvoří výběr tanečních skladeb z Garryho tvorby.

Prolíná se zde výrazně melodický trance s tracky laděnými do příjemného harmonického proudu elektronické hudby. Rozlévající se hudební plochy syntetyzérů podpořené strojovým rytmem taneční muziky vynáší vědomí posluchače až k vesmírným hranicím. Garryho piano v některých skladbách  vzdáleně připomínající Mozartovu tvorbu, dává posluchači zapomenout na starosti všedního dne a katapultovat se do říše romantické fantazie. Progresivnější tracky spoutají mysl valivě-hypnotickým zvukem syntetické basy a v celku tento hudební koktejl nabídne zajímavou chuť tónů, kterou stojí zato ochutnat...   (čtěte více... ) 

 

Between two worlds - hudební pohoda 

 Sekce: Další hudba 
 Autor: Redakce

 Datum: 26. června 2012

Uveřejněno kompletní album Between two worlds (Mezi dvěma světy) od Garryho...

Popis alba:

Album je výběrem z Garryho skladeb, které nabízí směsicici výrazných melodií, pohody a hudebního kumštu okořeněnho procítěností a dokonale zvládnutou (bohatou) strukturou aranží. Přináší pohodovou-pozitivní atmosféru snad proto, že se nesnaží posluchači za každou cenu podbízet tak jako mnohá komerční alba tvořená za účelem rychlého výdělku...   (čtěte více... ) 

 

Ťapkovina pro malé luštitele  

 Sekce: Ťapkoviny
 Autor: Redakce

 Datum: 24. června 2012

Kvíz: Najděte ve větě jméno našeho psíka...  (čtěte více... )

 

Fotogalerie pejska Ťapky  

 Sekce: Pejsek Ťapka
 Autor: Redakce

 Datum: 22. června 2012

Uveřejněna Ťapkova fotogalerie... (čtěte více... )

 

Hudba, která pohladí duši - Distant Memories 

 Sekce: Další hudba 
 Autor: Redakce

 Datum: 18. června 2012

Uveřejněno kompletní album Distant Memories od Garryho...

Popis alba:

Autorem těchto nádherných skladeb je hudení producent, který si říká Garry - občanským jménem Michal Bejček. Můj kamarád z časů amatérského muzicírování.

Ponořte se do neskutečné nádhery jeho melodických skladeb. Čekají vás překrásné aranže a kvalita hudby na nebeské úrovni. Mě osobně tato hudba nezevšedněla ani po mnohonásobném poslechu. Dává člověku možnost zastavit se a přemýšlet. Třeba vzpomínat na to, co se událo. Přehrávat si v mysli hezké chvíle minulosti a snít o věcech budoucích. Album k tomu přímo vyzývá - nese příhodný název - Distant memories - Vzdálené vzpomínky...  (čtěte více... ) 

 

Simeon Sworn získal grafickou podobu 

 Sekce: Artefakt moci 
 Autor: Petr Matějček

 Datum: 12. června 2012Dnešním dnem získal Simeon Sworn vizuální podobu. V prvním díle se v ilustracích na Simeona nedostalo. Pracujeme na druhém dílu - Cestě do Východních Zemí - kde již obrázek Simeona logicky nemůže chybět. Podrobněji na to, jak tedy vypadá se velectění čtenáři a příznivci této fantasy série mohou podívat v Simeonově profilu.


Nezapomeňte také na naši soutěž pro všechny kdo rádi kreslí. Nechte se inspirovat kresbou ilustrátora Artefaktu moci, Erika Codla, a ztvárněte Simeona tak, jak ho vidíte vy...

 

 

Zavítejte na palubu Něžné Mary... 

 Sekce: Artefakt moci 
 Autor: Petr Matějček

 Datum: 7. června 2012Doplněny popisy k plavidlům... (čtěte více)

 

Artefakt moci míří do Oxfordu

 Sekce: Novinky
 Autor: redakce
 Datum:
5. června 2012


Ultimátum čarodějů spěšně míří v útrobách železného oře přes Francii a kanál La Manche k britským ostrovům. Cílem cesty je Oxford. Studentské městečko ve kterém působil a psal, J. R. R. Tolkien, autor slavné trilogie Pán prstenů. Čeští příznivci Artefaktu moci, kteří pracují v Oxfordu, zanesou knihu k hrobu tohoto velikána a pořídí pár fotografií. Tento happening má za cíl "ukázat" mistrovi, že jeho dílo ovlivnilo a stále ovlivňuje miliony lidí po celém světě - Českou republiku nevyjímaje.

Artefakt moci se hlásí k odkazu Tolkienovské fantasy, pojímá ji však z pohledu lehce odlišného. Není plagiátem tohoto formátu nýbrž snaží se jím inspirovat, navázat na něj a posouvat ho dále. Jedna ze stěžejních postav příběhu- mladičká Jane Woodová je sama fascinována Tolkienem. Její vyznání obdivu vůči němu je patrné v kapitole Jane a Tolkien, která je zpracovaná na poli literatury netradičním a málo používaným schématem, jež zaujalo téměř všechny kdo Artefakt moci četli. Reálná postava J. R. R. Tolkiena se zde objevuje v roli profesora Jane Woodové a stává se tak, na krátký čas, součástí příběhu.  

 

Již brzy - čtyři kompletní alba v MP3

 Sekce: Novinky
 Autor: redakce
 Datum:
4. června 2012


Pro příznivce melodické new age, relaxační, elektronické, ale také taneční hudby (trance, tech-house) uveřejníme v brzské době 4 alba k volnému poslechu.

 

Od června aktualizace každý týden

 Sekce: Novinky
 Autor: Petr Matějček 

 Datum: 2. června 2012

Tento web vstoupil do druhého roku své existence. Začínal poskrovnu s pár náhodnými přístupy za den - nyní sem denně zavítá průměrně přes třicet návštěvníků. O trhání rekordů v návštěvnosti nám však nejde. Od toho jsou tu jiné komerční portály.  Space byl vytvořen proto, aby informoval o zajímavých věcech (vesmíru, UFO, mimozemských civilizacích, konspiračních teoriích, ezoterice, zajímvých lidech, filozofii, literatuře, knihách...) a přinesl zábavu (hudba, tvorba pro děti, citáty, svět Artefaktu moci...) tomu, kdo ji bude chtít sdílet.
Od června roku 2012 zavádíme týdení aktualizaci. Každý týden tedy přibude nová skladba (mp3), článek do některé ze sekcí či zajímavá informace. Pokud sem v budoucnu tedy opětovně zavítáte najdete zde vždy něco nového.

 

Nakreslete hrdiny Artefaktu moci a vyhrajte knihu...

 Sekce: Artefakt moci 
 Autor: redakce

 Datum: 1. června 2012Malujete, kreslíte, ilustrujete rádi? Pak je zde pro vás soutěž o knihu Petra Matějčka Artefakt moci: Ultimátum čarodějů.
Úkol: Ztvárněte výtvarně jakýkoliv děj něbo některého z hrdinů tohoto příběhu.
Inspirací vám mohou být origální kresby ilustrátora Erika Codla stejně jako popisy charakterů jednotlivých postav. K navození správné atmosféry je zde k poslechu také soundtrack, tématická hudba autora k významným scénám knihy. Na trojici výherců čeká překvapení v podobě drobných dárků a samozřejmě speciální bonusový výtisk Artefaktu moci sosobním věnováním a podpisem autora.

Výtvarné práce posílejte na e-mail: spaceweb(zavináč)seznam.cz
Uzávěrka soutěže: 1. září 2012
 

 

              

            
___________________________________________________________________________________________________

TOPlist