Zajímavé knihy


Arnold Mostowicz: My z kosmu

 
Famózní shrnutí přímých důkazů domněnek hypotéz i neoddiskutovatelných faktů jež vedou k závěru, že do vývoje lidstva zasáhla mimozemská civilizace. Arnold Mostowicz se sám nazývá novinářem a propagátorem, který shrnuje a vyhledává fakta ostatních autorů a badatelů, které pak třídí a uceleně srozumitelně a ve zkratce podává čtenáři. Tato kniha je excelentní vizitkou jeho prvotřídní a poctivé práce. Příznivce UFO fenoménu, paleoastronautiky či neobvykléch hypotéz a teorií dozajista nezklame a čas věnovaný hledáním knihy v knihovně bohatě vynahradí spoustou zajímavých informací, kterými je doslova našlapaná od začátku až do konce. 
 
 

Erich von Daniken: Bohové byli astronauti!
                                (současný výklad dávných pověstí)

Čtivá kniha známého autora, jednoho ze zakladatelů oboru spekulativní archeologie. Na více než 140 stranách textu čeká na čtenáře působivé dokazování faktu, že v historických literárních dílech jsou jasné zmínky o působení mimozemských návštěvníků na planetě Zemi, které vyústilo ve stvoření člověka.
Popisy nebeských plavidel a bitev, ve kterých bylo používáno ničivých zbraní Bohů, přeložené ze staroinidckých eposů, stojí opravdu za přečtení. Daniken rozebírá také Bibli a nabourává křesťanům iluzi dobrotivého a všemohoucího Boha. Ten může být pouhou personifikací aktivit mimozemkých kolonizátorů. S ožehavými tématy však nakládá autor knihy s citem a nebývalým porozuměním víře, protože je, dle vlastních slov, člověkem zbožným a hluboce věřícím.

 

Erich von Daniken při návštěvě v Palenque
 
Palenque - významná mayská archeologická lokalita nacházející se
v mexickém státě Chiapas

 
 
Marcus Chown: Kvantová teorie nikoho nezabije
 

Podnětná, populárně-naučná kniha snažící se přiblížit vesmír, kvantovou teorii i jiné fyzikální zákony širší čtenářské obci. Ocení ji každý kdo je ochotný  zamyslet se nad ději, o kterých současní vědci vědí doposud pramálo. Na poli mikrokosmu nebylo dosud v lidských silách stanovit přesné a platné principy fungování.  Po přečtení této knihy však máte šanci změnit svůj pohled na svět. Je k tomu však zapotřebí dostatek vůle a patřičné ochoty zamyslet se nad nemožným, které se může paradoxně, za určitých okolností, jevit možným. I to je jeden z důvod proč stojí zato do této knihy alespoň nahlédnout.

(Zájemcům o kvantovou teorii a netradiční pohled na mikro i makrosvět
doporučuji také výborné DVD: Co MY Jen Víme!? (What the bleep do we (k)now!?)

www.whatthebleep.cz

 

 

TOPlist