Vesmírný zápisník

Pusťte si Vesmírný zápisník díl za dílem (od prvního až po nejnovější): ZDE (YOUTUBE)

___________________________________________________________

Tak letu zdar, pozemšťané! (#1)

Pravděpodobně teď sedíte na židli a koukáte do monitoru počítače. Myslíte si, že jste v klidu. Opak je pravdou. Svištíte si to neuvěřitelnou rychlostí okolo 30 kilometrů za vteřinu (!) vesmírem umístěni na podivné kouli zvané Země, která obíhá kolem slunce a navíc se ještě točí kolem své osy a je podivně zavěšena v prostoru ve kterém drží jen díky přitažlivosti Slunce. Když by přitažlivost našeho slunce přestala působit Země by spadla někam dolů. Ale kam bychom dopadli, když je vesmír údajně nekonečný? Myslíte že má vesmír podlahu o kterou bychom se rozbili nebo bychom padali pořád - věky věků? Těžko soudit. Každopádně (díky, že jste mrkli na naše video) a nezapomeňte, že si to právě teď frčíme vesmírem rychlostí 30 kiláků za vteřinu. A to je slušná rychlost. Tak letu zdar!  _____________________________________________________________________________________

Kepler 11 - planety namačkané jako sardinky v konzervě (#2)

Vesmírný dalekohled KEPLER, který obíhal okolo Slunce a sledoval oblast poblíž souhvězdí Labutě a Lyry, odhalil "kompaktní planetární soustavu." Jejím středem je hvězda podobná našemu Slunci a planety jsou kolem ní doslova namačkané. Relativné vysoký počet šesti či více planet tak obíhá okolo hvězdy ve vzdálenosti, která se v naší sluneční soustavě rozprostírá mezi Merkurem a Venuší. Vědce z NASA takový poznatek překvapivě opět překvapil.
Tato planetární soustava dostala název Kepler-11.
 

    

______________________________________________________________________

 

Za hranice nepoznaného

Někteří vědci se tváří, že současná věda je na takovém stupni vývoje, že toho víme hodně. Opravdu hodně. Může být, ale paradoxem je, že to hodně co již víme, bude dozajista pouhým nic v porovnání s tím, co ještě nebylo objeveno. Takže v podstatě toho víme velmi málo. Tuto tezi potvrzuje takzvaný HORIZONT vesmíru, který tvoří také hranici našeho poznání.
Vesmír vznikl před 13,7 miliardami lety. Rychlost světla je 3OO OOO kilometrů za sekundu. My vidíme pouze takovou část vesmíru, ze které k nám od velkého třesku stačilo doletět světlo. Dobrým příkladem na pochopení je princip bubliny. Pokud si představíte bublinu a naši Zemi v jejím středu pak okraj bubliny tvoří právě tu hranici ze které k nám světlo putuje. Každým dnem tedy máme možnost vidět o trochu více, protože k nám světlo přinese další obrázky dosud nepoznaného vesmíru.
To, co se může nacházet za hranicí, kterou prostě dosud nemůžeme vidět, dává dostatečný prostor pro fantazii.
 

 

   

 ________________________________________________________________________________________
 

Co jsou kruhy v obilí?

Kruhy v obilí je název obecně používaný pro záhadné obrazce, které vznikají v polích po celém světě. Dosahují často rozměrů několika desítek metrů čtverečních a jsou geomtericky naprosto přesné. Některé z nich vytváří lidé - falzifikátoři, či nadšenci, jiné jsou dílem mimozemské civilizace. Kdo nevěří, ať tam běží. Anomální znaky, které vykazují obrazce vytvořené mimozemskou inteligencí, jsou natolik průkazné, že je nelze pominout či nad nimi mávnout rukou. Fanoušci UFO tak dostávají silný trumf do ruky a lidem, kteří na existenci mimozemského života nevěří tyto kruhy často nalomí jejich primitivní a omezený názor, který se řadí do škatulky dříve překonaných názorů typu:
Letající stroje těžší než vzduch nemohou létat! Jak se ukázalo tak mohou.
S výskytem mimozemských aktivit na planetě Zemi je to stejné.

 Znaky pravých kruhů v obilí: 
1) Stlačené klasy jsou nepoškozené a položené ve velmi zajímavých a často protínajících se dráhách.
2) Nejsou přelámané a stébla si lehají do tří poloh ve směru přes sebe, což je efekt, který člověk neumí napodobit.
3) Klasy jsou vystaveny neznámému druhu záření.
4) Nalezeny radioaktivní a magnetické anomálie, zjištěny izotopy s krátkou životností, v přírodě dosud neznámé.

Nádhera, tajemnost, přitažlivost a záhadná aura těchto obrazců v polích mne inspirovala k vytvoření jejich koláží, jež doprovází má hudba. Výsledná díla jsou k dipozici v sekci videa.

Pádné důkazy, fotografie, více informací a zajímavá videa (
mimojiné i fantastické video přímo zachycující formaci UFO, která jeden z obrazců v polích právě vytváří
) naleznete také zde. 
     

              

 ________________________________________________________________________________________
 

Co je Tharsis Montes?

Tharsis Montes je název 2. skladby z alba Mars. Co tedy vlastně Tharsis Montes znamená?
Jedná se o souhrný název pro 3 velké sopky, které se nachází na Marsu v oblasti Tharsis. Nazývají se Ascraeus Mons, Pavonis Mons a Arsia Mons. I když jde o velké masívy, králem Marsu není žádný z nich. Největší sopkou je, jak je patrné z obrázku vlevo, Olympus Mons! Větší sopku nenajdete na žádné z planet naší sluneční soustavy! Je to opravdový gigant se základnou o rozloze velikosti Francie a výškou dosahující 27 km!
       

     

___________________________________________________________________________

 

TOPlist